Dzień Przedsiębiorczości pod znakiem transplantologii - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

4 kwietnia odbyła się kolejna edycja „Dnia Przedsiębiorczości” w Szpitalu Jurasza Do udziału w jednodniowej praktyce zgłosiło się 90 uczniów z klas o profilu medycznym VI Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy. Podzieleni na kilkuosobowe grupy spędzili dzień w wybranych przez siebie klinikach i zakładach, przyglądając się pracy lekarzy, poznając tajniki przeprowadzania badań i zabiegów. Mogli również zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt ratujący życie oraz i aparaturę medyczną, wykorzystywaną do najbardziej skomplikowanych operacji kardiochirurgicznych, transplantacji czy zabiegów ortopedycznych. Uczestniczyli również w transmisji operacji. Specjalny wykład o zawodach medycznych tym razem przygotowała dr Aleksandra Woderska-Jasińska , regionalny koordynator pobierania i przeszczepiania narządów Kliniki Transplantologii i Chirurgii Ogólnej. Szpital bierze udział w Dniu Przedsiębiorczości już po raz dziesiąty.