Jedziemy na mecz – rusza Onko-Liga 2019 - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

28  marca w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Jurasza rozpoczęła swoje przygotowania do mistrzostw drużyna piłkarska, złożona z pacjentów kliniki. Nad sprawnością fizyczną i umiejętnościami czuwać będą specjaliści i trener drużyny ze Szkółki Piłkarskiej Juventus Academy. Partnerem strategicznym drużyny jest Aviva, który wyposażył młodych piłkarzy w piękne stroje sportowe. Na dobry początek drużynowych treningów, dyrektor szpitala Jacek Kryś podarował zespołowi specjalnie dedykowaną piłkę nożną.

Międzynarodowe Mistrzostwa „Onko-Liga” są szansą dla dzieci po chorobie nowotworowej na odzyskanie poczucia, że mają wpływ na otaczającą ich rzeczywistość. Przebywając na oddziale i walcząc o życie, marzyli by kiedyś strzelić gola w decydującym momencie. To jest ten moment. Onko Liga Dzieci i Młodzieży 2019 odbędzie się w tym roku w dniach19–21 lipca na obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Udział w wydarzeniu zgłosiło dotąd 15 ośrodków onkologicznych w całej Polsce:(Gdańsk, Olsztyn, Białystok, Bydgoszcz, Warszawa, Poznań, Łódź, Kielce, Lublin, Kraków, Katowice, Wrocław) oraz drużyny  z Rumunii, Litwy, Ukrainy, Turcji, Słowacji, Czech i Chorwacji, co stanowi mocną międzynarodową bazę do rozgrywek oraz zapewni prawdziwe sportowe emocje.