Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

19 czerwca w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu po raz siedemnasty odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. To  najbardziej prestiżowe wyróżnienia, przyznawane za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej. Nagrody i wyróżnienia przyznano w 13 kategoriach. W kategorii Ochrona Zdrowia uhonorowani zostali: dr hab. Maciej Słupski, kierownik Kliniki Chirurgii Wątroby i Chirurgii Ogólnej – za stworzenie i uruchomienie w Szpitalu Jurasza programu transplantacji wątroby oraz prof. dr hab. Zbigniew Włodarczyk, kierownik Klinik i Transplantologii Chirurgii (kierownik zespołu); dr hab. Maciej Słupski, kierownik Kliniki Chirurgii Wątroby i Chirurgii Ogólnej, dr Piotr Jarzemski, ordynator Oddziału Urologicznego Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dra J. Biziela w Bydgoszczy; dr Aleksandra Woderska, regionalny koordynator pobierania i przeszczepiania narządów Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego ds. Transplantologii Poltransplant – za pierwsze w regionie i drugie w Polsce przeszczepienie krzyżowe nerek. W kategorii Nauka, Badania Naukowe, Postęp techniczny wyróżnienie otrzymał dr n. med. Mariusz Kowalewski z Kliniki Kardiochirurgii za cykl 33 anglojęzycznych publikacji naukowych z dziedziny kardiologii interwencyjnej, kardiochirurgii i chirurgii klatki piersiowej, które zmieniły światowe wytyczne postępowania w chorobie wieńcowej i wadach serca.