Oświadczenie w sprawie dostępu do nieodpłatnej telewizji na oddziałach pediatrycznych Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

Wobec pojawiających się od kilku dni w przestrzeni publicznej informacji, dotyczących braku dostępu do nieodpłatnej telewizji na oddziałach pediatrycznych Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza pragnę oświadczyć, że idea zapewnienia dzieciom przebywającym w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii naszego Szpitala, bezpłatnego dostępu do programów telewizyjnych, która przyświecała Fundacji Nowe Różowe Okulary, będzie przez nas kontynuowana.

W wyniku przeprowadzonych rozmów oraz zaangażowania i uprzejmości firmy NEOSYSTEM Sp. z o.o. mogę dziś poinformować, że bezpłatny dostęp do całej oferty programowej nowego systemu telewizyjnego został uruchomiony nie tylko dla 16 sal pacjentów, w których wykorzystywane były odbiorniki TV przekazane przez Fundację Nowe Różowe Okulary, ale także dla wszystkich pozostałych sal dziecięcych, których łącznie w naszym szpitalu jest 52.

Ponadto uzyskaliśmy zapewnienie, że dzięki uprzejmości Platformy Cyfrowej nc+, pakiet dostępnych nieodpłatnie programów, zostanie wkrótce rozszerzony o  dodatkowe dwa kanały dziecięce.

Odnosząc się do  przyczyny zaistniałego nieporozumienia chciałbym wyjaśnić, że wynikło ono z faktu, iż w trakcie przygotowań do realizacji umowy firma dostarczająca system telewizyjny nie posiadała wiedzy na temat 16 odbiorników telewizyjnych przekazanych przez Fundację Nowe Różowe Okulary, zlokalizowanych w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii naszego Szpitala. W związku z powyższym na tym etapie współpracy nie miała możliwości przygotowania oferty, która mogłaby objąć swoim działaniem ich wykorzystanie.

Ubolewam nad tym, że powyższa sytuacja, wywołała niezamierzone kontrowersje i wątpliwości związane z bezpłatnym dostępem dzieci do odbioru telewizji w naszym szpitalu.Pozostaje jednakże cieszyć się, że dzięki zaangażowaniu zainteresowanych stron i szerokiemu oddźwiękowi, została ona wyjaśniona i rozwiązana w sposób, z którego bez wątpienia ucieszą się nasi mali pacjenci.

dr n. o zdr. inż. Jacek Kryś – Dyrektor Szpitala