Pierwsza pomoc w telefonie. Zainstaluj aplikację. - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

Aplikacja „Pierwsza pomoc – ratownictwo medyczne” została przygotowana przez Komendę Wojewódzką Policji i Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy. Jest dostępna w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. W czytelny sposób wyjaśnia objawy, a także postępowanie ratunkowe w przypadkach zagrożenia życia i zdrowia u osób poszkodowanych. Zarówno instrukcja jak i aplikacja uzyskała pozytywną opinię wydaną przez dr n. med. Przemysława Paciorka – Konsultanta Wojewódzkiego ds. Medycyny Ratunkowej oraz dr n. med. Dorotę Klimaszyk – Konsultanta Wojewódzkiego ds. Toksykologii Klinicznej. Każdy użytkownik smartfona, czy tabletu może zainstalować aplikację bezpłatnie poprzez sklep Google Play lub poprzez kod QR i użyć jej wtedy, gdy będzie potrzebna.