Zainaugurowaliśmy kampanię społeczną Drugie Życie! - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

Rozpoczęła się kampania Drugie Życie, organizowana pod honorowym patronatem Ministra Zdrowia, w której Szpital Jurasza – jako jedyny ośrodek transplantacyjny w województwie kujawsko-pomorskim bierze aktywny udział. Jej celem jest wyjaśnienie istoty transplantacji młodym ludziom, rozwianie ich wątpliwości i walka z mitami, które narosły wokół przeszczepiania narządów. Takiemu podejściu do promocji transplantacji sprzyja formuła kampanii, która zakłada, że uczniowie sami organizują działania w swoich szkołach i środowiskach. Tegoroczny, Światowy Dzień Donacji i Transplantacji ubarwiła też akcja internetowa, w którą zaangażowała się młodzież z 32 szkół ponadgimnazjalnych, biorących udział w kampanii. Uczniowie, na znak poparcia dla idei świadomego dawstwa narządów, na facebook’owej stronie kampanii społecznej „Drugie życie” publikowali własne zdjęcia z logo akcji. Ponad 600 fotografii pojawiło się w ciągu tygodnia. Organizatorem akcji jest Fresenius Medical Care Polska. Kampania Drugie życie jest elementem rządowego programu „Partnerstwo dla Transplantacji” w Wielkopolsce i Małopolsce. W województwie kujawsko-pomorskim patronat nad kampanią objęli: Piotr Całbecki – Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Ewa Mes – Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Jolanta Metkowska – p.o. Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, prof. dr hab. Andrzej Tretyn – Rektor UMK w Toruniu, prof. dr hab. Jan Styczyński – Prorektor ds. Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu, ks. Andrzej Wojciech Suski – Biskup Diecezji Toruńskiej.