Podaruj komuś życie – dziś Ogólnopolski Dzień Transplantacji - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

Obchodzony w rocznicę pierwszego udanego przeszczepienia nerki w 1966 roku w I Klinice Chirurgicznej Akademii Medycznej w Warszawie. Był to wtedy 621. taki zabieg na świecie (pierwszy miał miejsce w roku 1954). W Polsce po raz pierwszy Światowy Dzień Donacji i Transplantacji obchodzony był w roku 2005 właśnie w naszym szpitalu. Organizatorem była Klinika Transplantologii prowadzona przez pana profesora Zbigniewa Włodarczyka – kierownika kliniki. Warto dziś wspomnieć, że Szpital Jurasza wykonuje przeszczepienia nerek (ponad tysiąc), szpiku u dzieci, rogówek oraz od 2017 roku przeszczepienia wątroby.