Szpital Jurasza wśród najlepiej zinformatyzowanych szpitali w Polsce - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

Milo nam poinformować, że Szpital Uniwersytecki nr 1 osiągnął 5 poziom dojrzałości cyfrowej w oparciu o model EMRAM, stając się jednym z najlepiej zinformatyzowanych szpitali podległych Ministerstwu Zdrowia. Prestiżowe wyróżnienie szpital otrzymał 15 grudnia w Warszawie podczas zorganizowanej przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia konferencji: „Informatyzacja podmiotów leczniczych – dojrzałość cyfrowa i bezpieczeństwo danych”. Była to druga w historii konferencja w ramach cyklu Akademii CSIOZ, a uczestniczyło w niej ponad 150 specjalistów w dziedzinie informatyzacji służby zdrowia, instytucji zaangażowanych w promowanie najnowocześniejszych standardów IT w służbie zdrowia, praktyków i ekspertów. Podczas konferencji prezentację nt: Rozwiązania informatyczne wspierające pracę personelu Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy wygłosili mgr inż. Magdalena Marciniak, dyrektor ds. Technicznych i Eksploatacji  i mgr inż. Marcin Ziółkowski, kierownik Sekcji Utrzymania i Rozwoju Systemów Informatycznych.