Konferencja – „Sztuka rozmowy podstawą diagnozy” - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

Polskie Towarzystwo Komunikacji Medycznej zaprasza w dniach 10-11 kwietnia na I Międzynarodową Konferencję Naukowo-Szkoleniową „Sztuka rozmowy podstawa diagnozy”. Współpraca między lekarzem a pacjentem stanowi istotne ogniwo w procesie leczniczym. Lekarze coraz częściej wskazują na potrzebę doskonalenia umiejętności kontaktu z chorym. W ostatnich latach znacząco wzrosło zainteresowanie kursami, w trakcie których medycy nabywają bądź doskonalą umiejętności budowania relacji oraz prawidłowej współpracy z pacjentem. Właściwa komunikacja personelu medycznego z chorym wpływa na podejmowanie decyzji dotyczących procesu leczenia oraz podnosi jakość usług świadczonych przez instytucje opieki zdrowotnej.

Konferencja składa się z czterech sesji:

1. Komunikacja z pacjentem w praktyce klinicznej.
2. Aspekty prawne w komunikacji medycznej.
3. Znaczenie komunikacji w medycynie z perspektywy lekarza, pacjenta, farmaceuty.
4. Psychoonkologicznej.

Prelegentami będą zaproszeni przez nas goście – specjaliści różnych dziedzin medycyny: psychiatrii, onkologii, kardiologii, chirurgii i transplantologii, psychoonkologii, a także prawnicy, których szczególnym zainteresowaniem jest Prawo Medyczne, psycholodzy oraz specjaliści od wpływu rozwoju technologicznego na komunikację między lekarzem a pacjentem. Oprócz wystąpień naszych gości – wykładowców z uczelni medycznych
i prawniczych, w każdej sesji prezentowane będą również prace studentów, doktorantów, młodych naukowców. Patronat honorowy nad naszą Konferencją objął prorektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu ds. Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy prof. dr hab. n. med. Jan Styczyński.