Nowy Tomograf Komputerowy od WOŚP - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

W dniu 22 grudnia br. w Zakładzie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej odbyło się uroczyste przekazanie tomografu SIEMENS DEFINITION AS+ ofiarowanego naszemu Szpitalowi przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Ten najnowszej generacji – 128 warstwowy sprzęt posiada pełne oprogramowanie onkologiczne umożliwiające diagnostykę chorób nowotworowych u dzieci. Można nim wykonać również badanie angiograficzne, badania serca i kolonoskopię. Pozwala na szybkie i dokładne badanie, emituje również zmniejszoną dawkę promieniowania, co w przypadku dzieci ma ogromne znaczenie. Czas wykonywania badania tym tomografem wynosi od kilku do kilkunastu sekund, co w znacznym stopniu pozwala zredukować stres związany z badaniem. Dzięki temu w wielu przypadkach możliwe będzie uniknięcie stosowania znieczulenia ogólnego u małego pacjenta. Otwarcia nowego tomografu dokonał sam Prezes Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak.