Prof. Maria Siemionow z wizytą w Szpitalu Jurasza - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

31 marca Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. A. Jurasza odwiedziła prof. Maria Siemionow – światowej sławy chirurg i transplantolog, pracująca na co dzień w Instytucie Dermatologii i Chirurgii Plastycznej Cleveland Clinic w USA. W grudniu 2008 roku 22-osobowy zespół kierowany przez prof. Marię Siemionow dokonał pierwszego prawie pełnego przeszczepu twarzy. Podczas spotkania Dyrektor Jarosław Kozera wręczył Pani Profesor list intencyjny, który potwierdził nawiązanie instytucjonalnej współpracy pomiędzy bydgoskim szpitalem a kliniką w Cleveland w zakresie transplantologii i chirurgii. Już dziś widoczne są efekty tej współpracy – obecnie dwóch lekarzy ze Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 zdobywa cenne doświadczenie w amerykańskiej klinice. Po powrocie będą mogli tę wiedzę wykorzystać w leczeniu naszych pacjentów. W najbliższym czasie planujemy te współpracę pogłębić między innymi poprzez zintensyfikowanie wymiany naukowej lekarzy. Jest to szczególnie ważne w aspekcie inwestycji realizowanych przez szpital (m.in. nowoczesny blok operacyjny z 12 salami, rozbudowa Kliniki Medycyny Ratunkowej oraz Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii), które pozwolą na rozszerzenie zakresu wykonywanych zabiegów.