Profesor Aleksander Araszkiewicz w Bydgoskiej Alei Autografów - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

19 kwietnia 2021 r., w dniu 675 urodzin Bydgoszczy prof. Aleksander Araszkiewicz, Kierownik Kliniki Psychiatrii Szpitala Jurasza uroczyście odsłonił swój autograf w Bydgoskiej Alei Autografów. Tegoroczna uroczystość z powodu epidemii miała charakter bardziej kameralny, jednak na odsłonięciu nie mogło zabraknąć najważniejszych gości oraz włodarzy miasta. – Większego wyróżnienia do tej pory nie otrzymałem, mimo że jestem honorowym obywatelem miasta, mam medal prezydenta, ale znaleźć się tu, gdzie każdy może zobaczyć, że Araszkiewicz jest wśród tych, którzy zasłużyli się dla tego miasta, jest to coś więcej niż ten medal prezydenta i inne odznaczenia – powiedział podczas uroczystości prof. A. Araszkiewicz.

prof. dr hab. n. med. Aleksander Araszkiewicz – psychiatra i psychoterapeuta; były wiceprezes Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego oraz członek Zarządu Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Zdrowia Psychicznego; kierownik Katedry Psychiatrii Collegium Medicum w Bydgoszczy; kierownik Kliniki Psychiatrii w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. A.. Jurasza; konsultant wojewódzki ds. psychiatrii na terenie województwa kujawsko-pomorskiego; autor i współautor ponad 300 publikacji naukowych.