VI Rajd dla Transplantacji - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

18 czerwca 2019 r. spod Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy wyruszył VI Rajd dla Transplantacji. Jego trasa prowadziła z Bydgoszczy przez Toruń, Grudziądz, Kwidzyn, Tczew, aż do Gdańska. Rajd ten, organizowany pod hasłem „Podziel się sobą!”, zakończył się w sobotę 22 czerwca 2019 r. pod Dworem Artusa na Długim Targu w Gdańsku. W czasie rajdu uczestnicy rozpowszechniali ideę transplantacji, rozdawali oświadczenia woli oraz materiały informacyjne.VI Rajd dla Transplantacji - foto

Rajd dla Transplantacji organizowany jest corocznie przez Fundację „Organiści” im. Bartka Kruczkowskiego, którą założyła w 2013 r. mama Bartka – Pani Jolanta Kruczkowska. Fundacja ta powstała po tragicznym wypadku Jej syna Bartka, którego życia nie udało się niestety uratować, ale dzięki pobranym od niego narządom  uratowano życie 6 osób, w tym 2,5-letniego dziecka.

Przed Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym uczestników Rajdu oraz Organizatorów powitał
Kierownik Kliniki Chirurgii Wątroby, Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 – dr hab. n. med. Maciej Słupski oraz mgr Monika Siekierka – Koordynator Transplantacyjny w tej samej Klinice. Dr hab. n. med. Maciej Słupski jest twórcą działającego od 2017 r. programu przeszczepiania wątroby w bydgoskiej Klinice. Docent Słupski sam jest zapalonym rowerzystą, jednakże obowiązki służbowe nie pozwoliły na udział w Rajdzie.
W tym roku natomiast po raz pierwszy w Rajdzie udział wzięła 12-letnia Ula, która jest po przeszczepie serca!

Wszystkim Rowerzystom życzyliśmy dużo siły, sprzyjającej aury i szerokiej drogi!

Foto.  R. Bosiacki