Statuetka Dnia Przedsiębiorczości dla szpitala Jurasza - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

Komitet Honorowy „Dnia przedsiębiorczości” wyłonił najaktywniejsze szkoły oraz firmy i instytucje, biorące udział w ósmej edycji projektu. Tytuł najaktywniejszej firmy i instytucji otrzymało 27 jednostek z całej Polski (na 19 tysięcy podmiotów biorących udział w projekcie). Nasz szpital, jako jedyny w regionie został laureatem w tegorocznej edycji. W dniu 10 stycznia w Pałacu Prezydenckim w Warszawie wręczone zostały statuetki dla najaktywniejszych uczestników programu. Nagrody wręczali Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Irena Wóycicka i Doradca Prezydenta RP Henryk Wujec. Do udziału w organizowanej w ubiegłym roku jednodniowej praktyce zgłosiło się 60 uczniów z klas o profilu medycznym VI Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy. Podzieleni na kilkuosobowe grupy spędzili cały dzień w wybranych przez siebie klinikach i zakładach, przyglądając się pracy lekarzy, poznając tajniki przeprowadzania badań i zabiegów. Mogli również zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt ratujący życie oraz i aparaturę medyczną, wykorzystywaną do najbardziej skomplikowanych operacji kardiochirurgicznych, transplantacji czy zabiegów ortopedycznych.