Zarejestruj się do bazy dawców - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

W dniach 26-27 listopada 2014 r. włączyliśmy się w ogólnopolską akcję rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych. Tegoroczna jesienna edycja rejestracji do bazy dawców szpiku przebiegała pod hasłem „Dwa wymazy i do bazy”. Głównym organizatorem akcji z ramienia Uczelni jest Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych. Rejestracja odbyła się w dniach 26-27 listopada 2014 r. w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy oraz w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy w godz. 9:00 – 18:00. Zarejestrować się  mogła każda zdrowa osoba pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważąca minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Rejestracja zajmuje tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy możliwy jest przeszczep.

Zapraszamy.