Cała Polska leczy nadciśnienie w Bydgoszczy - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

17 maja w sali nr. 309 w budynku Patomorfologii Szpitala Uniwersyteckiego im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy, mieszczącym się przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 9, odbędzie się spotkanie edukacyjne na temat nadciśnienia tętniczego dla mieszkańców Bydgoszczy. Od strony merytorycznej wesprze je konsultant wojewódzki w dziedzinie hipertensjologii dr. med. Beata Sulikowska, która opowie o problemie nadciśnienia w regionie oraz o zasadach właściwej i skutecznej profilaktyki. Jednocześnie tego samego dnia odbędzie się akcja, zorganizowana z okazji Światowego Dnia Nadciśnienia Tętniczego, przy której studenci medycyny dokonają pomiarów ciśnienia maturzystom oraz wytłumaczą jak radzić sobie ze stresem. Akcja ta odbędzie się w wielu miastach Polski, jednym z miast jest Bydgoszcz. Celem programu „Cała Polska leczy nadciśnienie” jest m.in. zachęcanie Polaków do dokonywania regularnych pomiarów ciśnienia oraz wprowadzania zmian w codziennym trybie życia. Po to, aby osiągnąć ten cel w jak najskuteczniejszy sposób, w roku 2013, zespół programu odwiedzi 6 polskich miast: Wrocław, Kraków, Bydgoszcz, Poznań, Warszawę i Gdańsk.

Ramowy plan wydarzenia:

* Prelekcja ekspercka

* Zasady przeprowadzania pomiarów ciśnienia

* Badania ciśnienia przeprowadzane przez personel medyczny sieci Polmed

* Poradnictwo dietetyczne w zakresie diety DASH

* Gry, zabawy i quizy z atrakcyjnymi nagrodami

„Cała Polska leczy nadciśnienie” Spotkanie edukacyjne dla mieszkańców Bydgoszczy

Data: 17.05.2013 (piątek), godz. 11.00 – 13:00

Miejsce: sala nr 309 – Budynek Patomorfologii w Szpitalu Uniwersyteckim im. Antoniego Jurasza przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 9

Prowadzący: Katarzyna Polkowska – zespół programu „Cała Polska leczy nadciśnienie”

Prelegenci:

* Ekspert medyczny z ramienia Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego