Fantastyczny Dzień Dziecka w Szpitalu Jurasza - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

Tradycyjnie 31 maja Zespół Szkół nr 33 dla dzieci i młodzieży bydgoskich szpitali zorganizował Dzień Dziecka w Szpitalu Jurasza. Na naszych małych pacjentów czekało wiele atrakcji, między innymi występ 10-letniego Arno Gilla – tancerza z musicalu o Michaelu Jacksonie, wspólne śpiewanie piosenek, loteria fantowa, występ zespołu tanecznego z Gimnazjum nr 24, bajka o Śpiącej Królewnie i występ zespołu muzyki dawnej Sempre Musica z Młodzieżowego Domu Kultury nr 3, dogoterapia, zabawy i gry sprawnościowe, występy Fundacji Art House. Największą atrakcją okazały się warsztaty samodzielnego robienia mydła. Dzięki Obwoźnej Pracowni Mydła i Muzeum Mydła prowadzonych przez Panią Darię Brodziak i Pana Adama Bujnego wyczarowaliśmy prawdziwe laboratorium, w którym powstały bajecznie pachnące i kolorowe mydełka o przeróżnych kształtach. Nie zabrakło również słodkich upominków i prezentów dla naszych małych pacjentów. Nasz Dzień Dziecka nie byłby tak wspaniały, gdyby nie pomoc wielu naszych przyjaciół. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować: Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Urzędowi Miasta Bydgoszczy, Gimnazjum nr 27 w Bydgoszczy, Bydgoskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej BYLOT, Fundacji Dla Zdrowia, Cukierni RemMarco, Wody Mineralne Ostromecko, Fundacji Dum Spiro Spero, Bydgoskiemu Ośrodkowi Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA”, Fundacji Cane Pro Humano i Narodowemu Bankowi Polskiemu.