Konkurs – innowacyjne rozwiązania dla farmacji i medycyny - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

Zapraszamy pracowników naukowych oraz studentów do udziału w Prix Galien Polska 2016 – konkursie doceniającym innowacyjne rozwiązania dla farmacji i medycyny. Jego integralną częścią są kategorie innowacyjnego odkrycia naukowego, mającego przełomowy wpływ na diagnostykę, leczenie i/lub zapobieganie chorobom oraz wyrobu medycznego.Wśród laureatów poprzednich edycji są między innymi Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN, wydział ETI Politechniki Gdańskiej, a także Centrum Zdrowia Dziecka i Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu. Szczegółowe informacje o zasadach udziału w konkursie dostępne są na www.prixgalien.pl Bardzo proszę o rozesłanie informacji o konkursie do pracowników naukowych oraz studentów, umieszczenie zaproszenia do udziału na Państwa stronie internetowej czy w mediach społecznościowych. W załączniku przesyłam informacje o Prix Galien oraz zaproszenie (grafikę). Prix Galien Polska 2016 to już IV edycja konkursu, który od 45 lat na świecie nagradza innowacyjne rozwiązania dla medycyny.  W kapitule konkursu zasiadają najwybitniejsze postaci polskiej medycyny. Nagrody są przyznawane w 4 kategoriach:

1. Innowacyjne odkrycie naukowe,
  2. Innowacyjny wyrób medyczny,
  3. Innowacyjny produkt leczniczy oraz
  4. Innowacyjna kampania zdrowotna.