Mam marzenie – aby dzieci nie zachorowały… - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

Jeden z podopiecznych Fundacji Mam Marzenie – Krystian powierzył wolontariuszom nietypowe zadanie. Nie pragnął niczego dla siebie – jego marzeniem jest pomoc innym dzieciom – chce by przeprowadzone zostały profilaktyczne badania u dzieci, tak aby udało się wcześnie wykryć ewentualną chorobę i pomóc im w wyleczeniu. Nasz szpital pomoże to marzenie spełnić. Przeprowadzimy bezpłatne badania USG jamy brzusznej i węzłów chłonnych u 50 dzieci, które wezmą udział w organizowanym w dniu 15 października Ogólnopolskim Dniu Marzeń. Zapraszamy w najbliższą sobotę do CH Focus Mall, gdzie podczas akcji będzie można zapisać się na badanie.

Historia Ogólnopolskiego Dnia Marzeń rozpoczęła się od niezwykłego spotkania z krakowskim Marzycielem – Krystianem. 09.02.2009r. grupa kontaktowa wybrała się na wizytę do Krystiana, aby poznać jego największe marzenie. Ku zdziwieniu wszystkich wolontariuszy, marzenia nie można było zakwalifikować do żadnej z czterech kategorii marzeń z jakimi na co dzień się spotykamy [chciałbym być, chciałbym dostać, chciałbym zobaczyć, chciałbym poznać].

Swoim marzeniem Krystian zapoczątkował coroczną akcje pt. „Ogólnopolski Dzień Marzeń”. Celem tego dnia, oprócz uświadamiania wszystkim jak ważne są marzenia, jest jeszcze mówienie o tym, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna. W zabieganym świecie często zapominamy o tym, aby systematycznie badać siebie i nasze dzieci. ODM to akcja adresowana do dzieci, rodziców ale także lekarzy i pielęgniarek, gdyż niestety czasem spotykamy się z Marzycielami, którzy jeśliby wcześniej zostali poprawnie zdiagnozowani, choroba potoczyłaby się zupełnie inaczej. Chcemy więc mówić o tym, że warto i należy badać się profilaktycznie, warto obserwować dzieci i nie bagatelizować żadnych objawów.
Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 roku jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy. Fundacja rozpoczęła działalność w lutym 2004 r. w Krakowie, Warszawie i w Poznaniu. Od 2007 roku działa już na terenie całej Polski i obecnie posiada 16 oddziałów: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław.
Historia Ogólnopolskiego Dnia Marzeń rozpoczęła się od niezwykłego spotkania z krakowskim Marzycielem – Krystianem. 09.02.2009r. grupa kontaktowa wybrała się na wizytę do Krystiana, aby poznać jego największe marzenie. Ku zdziwieniu wszystkich wolontariuszy, marzenia nie można było zakwalifikować do żadnej z czterech kategorii marzeń z jakimi na co dzień się spotykamy – chciałbym być, chciałbym dostać, chciałbym zobaczyć, chciałbym poznać. Marzenie Krystiana nie wpisywało się w żadne z tych czterech ram a jednak udało nam się je spełnić. Krystian bowiem zamarzył o przebadaniu jego kolegów i koleżanek pod kątem wykrywania nowotworów, „aby nikt nie musiał cierpieć tak jak ja”. Długo zastanawialiśmy się jak spełnić to wyjątkowe marzenie, aż doszliśmy do wniosku, że oprócz tego, że postaramy się przebadać kolegów i koleżanki Krystiana, to spróbujemy podobną akcje zrobić we wszystkich oddziałach Fundacji. Trzeba było jeszcze jakoś nazwać tą inicjatywę i zrobić wszystko aby przebadać jak najwięcej dzieci. Swoim marzeniem Krystian zapoczątkował coroczną akcje pt. „Ogólnopolski Dzień Marzeń”. Celem tego dnia, oprócz uświadamiania wszystkim jak ważne są marzenia, jest jeszcze mówienie o tym, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna.
W tym roku we współpracy z Centrum Handlowym Focus Mall i Szpitalem Uniwersyteckim im. dr A Jurasza w Bydgoszczy organizujemy już III Ogólnopolski Dzień Marzeń. Zapraszamy wszystkich do Centrum Handlowego Focus Mall w sobotę 15. października
od godziny 13 do 18. W tym roku dla wszystkich odwiedzających zaplanowaliśmy:
13.15 do 14.15-występ Młodzieżowego Teatru Kant
14.15 do 14.30 spełnienie marzenia – Klaudia Kwaśniewska – sponsor Focus Mall
14.30 do 15-Fundacja Dr Clowna
15 do 16- występ zespołu wokalnego + pokaz piesków Pani Monika
16 do 17 Ania Radomska-Madej – tańczy i spełnia marzenie Sandry Dębskiej + występ
Kasi Bień z 2 tancerkami
17- do 18- I Pomoc-, występ piosenkarki Ewy Cieślak oraz spełnienie marzenia Darii-zestaw do karaoke.

Podczas całego dnia będą przeprowadzane konkursy i gry dla dzieci, malowane będą buźki dzieci i będzie chodził brzuchomówca.
W czasie imprezy będzie przeprowadzona publiczna zbiórka.
W dniu imprezy będziemy rozdawać skierowania na bezpłatne, profilaktyczne badania USG jamy brzusznej i węzłów chłonnych, które przeprowadzi Szpital Uniwersytecki nr 1 w Bydgoszczy. Dla każdego odważnego dziecka, które nie będzie bało się tego prostego badania Centrum Handlowe Focus Mall przygotował niezwykłe niespodzianki!!
Patronat honorowy nad imprezą objął Wojewoda województwa kujawsko-pomorskiego Pani Ewa Mes oraz Prezydent Bydgoszczy Pan Rafał Bruski.