Nagroda Marszałka Województwa dla Prof. Kornelii Kędziory-Kornatowskiej - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

Miło nam poinformować, że 9 czerwca br., podczas uroczystej gali w toruńskim Dworze Artusa wręczone zostały po raz piętnasty Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Jest to najbardziej prestiżowe wyróżnienie w regionie, przyznawane za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej. Jedną z laureatek tegorocznej nagrody została Pani Profesor Kornelia Kędziora-Kornatowska – Kierownik Kliniki Geriatrii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza. Pani Profesor otrzymała nagrodę za wybitne osiągnięcia w pracy naukowo-badawczej i dydaktycznej. Kierowane przez nią zespoły prowadzą badania m.in. na temat stresu oksydacyjnego będącego przyczyną chorób cywilizacyjnych, nowotworowych i neurodegeneracyjnych. Uroczysta gala wręczenia Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego zwieńczyła oficjalne uroczystości w ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Nagrody oraz wyróżnienia przyznano w 13 kategoriach. (fot. A. Goiński)