Szpital Jurasza nagrodzony w programie „Dzień Przedsiębiorczości” - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

2 lutego b.r. w Pałacu Prezydenckim odbyła się Gala Przedsiębiorczości z udziałem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Gala Przedsiębiorczości podsumowuje „Dzień przedsiębiorczości” 2010 i jest okazją do wyróżnienia najaktywniejszych szkół, firm i instytucji biorących udział w tym wydarzeniu. W ubiegłorocznej edycji projektu wzięło udział ponad 45 000 uczniów z 629 szkół, a pomagało im 45 000 wolontariuszy z 19 000 instytucji, urzędów i firm. W ramach programu, Szpital Uniwersytecki nr 1 zorganizował jednodniowe praktyki dla ponad 30 uczniów z VI Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy. Podczas praktyk młodzież miała okazję zapoznać się z funkcjonowaniem szpitala i specyfiką pracy w poszczególnych klinikach. Uczestniczyła w wykładach, zwiedziła sale operacyjne, poznała działanie najnowocześniejszego sprzętu medycznego, używanego do skomplikowanych badań i zabiegów oraz przede wszystkim miała okazję obserwować, jak z bliska wygląda dzień pracy lekarza. Udział i zaangażowanie szpitala zostało docenione przez Komitet Honorowy Programu. Podczas uroczystości pani Arleta Krzemkowska – Kierownik działu Organizacji i Kontrolingu Medycznego Szpitala – odebrała statuetkę i dyplom gratulacyjny dla najaktywniejszej instytucji „Dnia przedsiębiorczości” 2010.