Szpital Jurasza po raz trzeci uhonorowany w Pałacu Prezydenckim - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

W Pałacu Prezydenckim odbyła się w poniedziałek Gala Przedsiębiorczości, będąca finałem „Dnia przedsiębiorczości” – ogólnopolskiego programu jednodniowych praktyk, podczas których uczniowie zapoznają się z wymarzonym zawodem. Nagrody laureatom IX edycji „Dnia przedsiębiorczości” wręczyli Podsekretarz Stanu w KPRP Irena Wóycicka i Doradca Prezydenta RP Tadeusz Mazowiecki.  „Dzień przedsiębiorczości” to taki dzień, w którym wy – młodzi, stykając się z ludźmi prowadzącymi przedsiębiorstwa, macie okazję do zastanowienia się nad własnymi wyborami życiowymi – powiedział Tadeusz Mazowiecki. – Życzę wam, abyście w tych życiowych wyborach umieli połączyć miłe z pożytecznym. Miłe, czyli własne zainteresowania, marzenia, z tym, co można uzyskać w wyborze zawodu, w wyborze pracy – zaznaczył były premier. Program „Dzień przedsiębiorczości” jest organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. W IX edycji wzięło udział ponad 45 tys. uczniów z 686 szkół oraz blisko 19 tys. instytucji i firm. Podczas uroczystszej poniedziałkowej gali wyróżnieni zostali uczniowie, najaktywniejsze szkoły, firmy oraz instytucje. Szpital Uniwersytecki nr 1 – jako jedyna instytucja z województwa kujawsko-pomorskiego otrzymała statuetkę dla najaktywniejszej placówki biorącej udział w przedsięwzięciu. Program „Dzień przedsiębiorczości” objęty został Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W Komitecie Honorowym „Dnia przedsiębiorczości” zasiadają: Irena Wóycicka – Podsekretarz Stanu w KPRP, Przewodnicząca Komitetu, Henryk Wujec – Doradca Prezydenta RP, Mirosław Sielatycki – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej i Zbigniew Modrzewski – Prezes Zarządu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. „Dzień przedsiębiorczości” to kilkugodzinne praktyki uczniów w firmach, pozwalające im zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie i zapoznać się z jego specyfiką. „Dzień przedsiębiorczości” daje okazję, by pozyskać informacje o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania zawodu, który chce się w przyszłości wykonywać. Uczniowie odbywają praktyki w różnych miejscach: urzędach, redakcjach prasowych i telewizyjnych, przedsiębiorstwach prywatnych, szpitalach, tam, gdzie w przyszłości chcieliby pracować.

Źródło – www.prezydent.pl