Szpital Jurasza w czołówce największych szpitali w Polsce! - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

Na 13 miejscu uplasował się Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. A. Jurasza w corocznym zestawieniu największych polskich szpitali przygotowywanym przez miesięcznik „Puls Medycyny”. Lista  obejmuje 400 placówek osiągających największe przychody w ostatnim roku rozrachunkowym. Opracowana została na podstawie sprawozdań finansowych, ankiet wypełnianych przez szpitale oraz danych uzyskanych od organów założycielskich lub właścicielskich. Ponad połowa, czyli 216 placówek, które znalazły się na liście, wykazało dodatni wynik finansowy, natomiast 149 szpitali poniosło w ostatnim roku rozrachunkowym straty.