Zapraszamy na badania dotyczące alergii u dzieci - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

Klinika Pediatrii, Alergologii i Gastroenterologii prowadzi obecnie badania dotyczące alergii u dzieci. Oprócz szczegółowej diagnostyki, możemy zaproponować skuteczne leczenie dzieci z chorobami alergicznymi. Zapraszamy pacjentów w poszczególnych grupach wiekowych:

•  od 4 do 36 miesiąca życia z atopowym zapaleniem skóry (postać umiarkowana/ciężka) i /lub alergią IgE – zależną na jajko. Głównym celem badania jest profilaktyka alergii na orzeszki ziemne, orzechy drzew i sezam.
    •  od 60 dni do 36 miesięcy, karmione sztucznie lub w sposób mieszany, uczulone na mleko (sIgE dla mleka/dodatni test skórny) i z objawami IgE-zależnej alergii na mleko (objawy w ciągu 2 godzin od spożycia mleka)
    •  > 6 lat, z umiarkowaną/ciężką postacią atopowego zapalenia skóry, którzy stosują miejscowo emolienty i kortykosteroidy, u których leczenie ogólne lub fototerapia nie są skuteczne.

Głównym celem badania jest zastosowanie skutecznego leczenia biologicznego dupilumabem i/lub upadacytynibem i/lub tralokinumabem.

• z IgE-zależną alergią pokarmową, np. na mleko i/lub na orzeszki ziemne. Głównym celem badania jest wykluczenie lub potwierdzenie alergii, a w przypadku jej potwierdzenia wdrożenie odczulania na odpowiednie alergeny pokarmowe.

Prosimy chętnych pacjentów o kontakt telefoniczny 52/ 585 48 85 lub 52 585 48 50.