Szukaj

Zapraszamy na Webinarium

Organizatorzy cyklu konferencji naukowo-szkoleniowych pn. „Anestezjologia Interdyscyplinarna” zapraszają Państwa do udziału w webinarium pt. „Transplantologia interdyscyplinarnie – współpraca zespołów anestezjologicznych, chirurgicznych, nefrologicznych, hematologicznych, okulistycznych, patomorfologicznych, radiologicznych, urologicznych i prawnych”, które odbędzie się on-line dn. 26 stycznia 2021 r. o godz. 14:30. Termin i tematyka szkolenia nie są przypadkowe, bowiem tego dnia przypada 55. rocznica pierwszej w Polsce transplantacji narządu,

Ogólnopolski Dzień Transplantacji

26 stycznia obchodzimy Ogólnopolski Dzień Transplantacji. Dzień ten ustanowiony został w rocznicę pierwszego udanego przeszczepienia nerki w 1966 roku w I Klinice Chirurgicznej Akademii Medycznej w Warszawie. Był to wtedy 621. taki zabieg na świecie (pierwszy miał miejsce w roku 1954). W Polsce po raz pierwszy Światowy Dzień Donacji i Transplantacji obchodzony był w roku 2005 w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im.

Styczniowy numer biuletynu Nasz Szpital

Na naszej stronie internetowej dostępna jest już wersja elektroniczna  kolejnego – 33 numeru biuletynu Nasz Szpital. Znajdą w nim Państwo najnowsze informacje z życia Szpitala Jurasza, ciekawe wywiady i bieżące wydarzenia medyczne. Zapraszamy do lektury.

Nominacja profesorska

Miło nam poinformować, że decyzją z dnia 4 stycznia 2021 r., Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu Panu prof. dr. hab. Henrykowi Witmanowskiemu, Kierownikowi Kliniki Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej Szpitala Jurasza. Serdecznie gratulujemy!

Komunikat dla osób zarejestrowanych na szczepienie przeciw Covid-19

W związku z czasowym wstrzymaniem dostaw szczepionek przeciw Covid-19 do szpitali węzłowych informujemy, że szczepienia zaplanowane na dni: 18-21 stycznia br., zostają przesunięte na kolejny tydzień. O szczegółach będziemy informować Państwa na bieżąco.

Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – nagroda dla prof. Małgorzaty Krajnik

Miło nam poinformować, że Kapituła konkursu „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia 2020” nagrodziła Panią prof. Małgorzatę Krajnik prezes Polskiego Towarzystwa Opieki Duchowej w Medycynie statuetką w kategorii „Działalność Charytatywna”. Wręczenie nagród odbyło się 14 stycznia 2021 roku, w trakcie specjalnej gali on-line towarzyszącej konferencji „Priorytety 2021”. Nagroda przyznana została za projekt „Bądź przy mnie” skierowany do pacjentów oddziałów covidowych,

Świąteczne Czytanie i Pomaganie

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia studenci kierunku lekarskiego CM UMK w Bydgoszczy oraz członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Bydgoszcz przygotowali film dla najmłodszych pacjentów naszego szpitala. Na filmiku tym czytają bajki oraz śpiewają piosenki aby choć w taki wirtualny sposób umilić święta dzieciom, które ze względu na obecnie trwającą pandemię nie mogą ich spędzić w domu z rodziną lub też posłuchać tych bajek na żywo.

Do końca grudnia można wykonać badanie w kierunku tętniaka aorty brzusznej

Do 31 grudnia br., trwa akcja profilaktycznych bezpłatnych badań, które pozwolą wykryć tętniaka aorty brzusznej. Na badanie może zgłosić się każdy mieszkaniec regionu po ukończeniu 65 r.ż. Badanie polega na wykonaniu USG okolic brzucha. Jest bezinwazyjne i nie wiąże się z żadnymi powikłaniami dla zdrowia pacjenta. Aorta jest główną tętnicą naszego ciała, która transportuje natlenioną krew od serca do pozostałych części ciała.