Szukaj

Podaruj komuś życie – dziś Ogólnopolski Dzień Transplantacji

Obchodzony w rocznicę pierwszego udanego przeszczepienia nerki w 1966 roku w I Klinice Chirurgicznej Akademii Medycznej w Warszawie. Był to wtedy 621. taki zabieg na świecie (pierwszy miał miejsce w roku 1954). W Polsce po raz pierwszy Światowy Dzień Donacji i Transplantacji obchodzony był w roku 2005 właśnie w naszym szpitalu. Organizatorem była Klinika Transplantologii prowadzona przez pana profesora Zbigniewa Włodarczyka –

Zapraszamy na wykład z cyklu Medyczna Środa

Dziś o godz. 18:00 zapraszamy osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów na wykład prof. dr. hab. n. med. Aleksandra Araszkiewicza pt. „Co oznacza utrata tożsamości ja?” w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”. Wstęp wolny. Na wykłady zapraszamy w każdą środę o godz. 18:00 do auli Collegium Medicum UMK przy ul. Jagiellońskiej 13 w Bydgoszczy.

Zmarł Profesor Józef Kałużny

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci prof. dr. hab. n. med. Józefa Kałużnego, będącego jednym z twórców Akademii Medycznej w Bydgoszczy i jej rektorem w latach 1990-1996. Profesor Józef Kałużny urodził się 17 marca 1940 r. W 1964 r. ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Poznaniu. Od 1979 roku był kierownikiem Kliniki Chorób Oczu Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im.

Dr hab. med. Maciej Słupski i mgr Monika Siekierka nominowani do nagrody Osobowość Roku 2017

Miło nam poinformować, że dr hab, n. med. Maciej Słupski oraz mgr Monika Siekierka zostali nominowani do nagrody Osobowość Roku 2017. To kolejna edycja prestiżowego plebiscytu Gazety Pomorskiej, w którym zostają docenione nietuzinkowe osobowości województwa kujawsko-pomorskiego. Laureatów wybierają swoimi głosami czytelnicy. Plebiscyt jest okazją do zaprezentowania ludzi oraz ich dokonań, które zasługują na wyróżnienie i docenienie.

Szpital Jurasza wśród najlepiej zinformatyzowanych szpitali w Polsce

Milo nam poinformować, że Szpital Uniwersytecki nr 1 osiągnął 5 poziom dojrzałości cyfrowej w oparciu o model EMRAM, stając się jednym z najlepiej zinformatyzowanych szpitali podległych Ministerstwu Zdrowia. Prestiżowe wyróżnienie szpital otrzymał 15 grudnia w Warszawie podczas zorganizowanej przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia konferencji: „Informatyzacja podmiotów leczniczych – dojrzałość cyfrowa i bezpieczeństwo danych”. Była to druga w historii konferencja w ramach cyklu Akademii CSIOZ,

Komunikat dla Pacjentów

Uprzejmie informujemy, że dzień 2 stycznia 2018 r. w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza jest dniem wolnym od pracy – za przypadające w sobotę 6 stycznia 2018 r. Święto Trzech Króli. W związku z powyższym administracja szpitala, poradnie specjalistyczne i pracownie diagnostyczne będą w tym dniu NIECZYNNE.

To był piękny Jubileusz…

14 grudnia 2017 r. w Filharmonii Pomorskiej odbyła się uroczystość Jubileuszu 80-lecia Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Obchody Jubileuszu objęte zostały honorowym patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydenta Miasta Bydgoszczy oraz JM Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jubileusz 80-lecia powstania szpitala to niepowtarzalna okazja, aby we wspólnym gronie pracowników obecnych i emerytowanych,

Szpital Jurasza w Bydgoszczy najlepszym szpitalem ogólnopolskim!

Poznaliśmy najlepsze szpitale w Polsce, biorące udział w tegorocznej edycji „Rankingu Szpitali”, będącego częścią programu „Bezpieczny Szpital Przyszłości’. To jedna z najbardziej oczekiwanych w branży zdrowotnej publikacji. W kategorii sieć szpitali ogólnopolskich (grupa VI) Szpital Jurasza zajął I miejsce. W klasyfikacji ogólnej uplasowaliśmy się na 11 pozycji ( w ubiegłym roku było to miejsce 37).

Movember 2017 – Akcja profilaktyczna i wąsy w Klinice Urologii

Movember to międzynarodowy ruch, którego celem jest podnoszenie świadomości mężczyzn na temat męskich nowotworów. Coroczna międzynarodowa akcja odbywa się w listopadzie i choć tegoroczny Movember dobiegł końca chcielibyśmy, aby być czujnym nie tylko w listopadzie,  ale przez cały rok. Nasi lekarze z Kliniki Urologii „zapuścili wąsa”, aby zwrócić uwagę na problem nowotworów układu moczowo-płciowego u mężczyzn.

Słodki Miś Yogi z okazji Dnia Pluszowego Misia

Jak co roku wolontariusze z Bursy nr 1 w Bydgoszczy odwiedzili dzieci z Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii. Okazją spotkania był obchodzony 25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tym razem młodzież z bursy przygotowała dla dzieci bajkę muzyczną „Kot w Butach”. Po przedstawieniu dzieci uhonorowane zastały Orderami Uśmiechu oraz oczywiście  pluszowym misiem. Kulminacyjnym punktem spotkania był przepiękny tort z wizerunkiem Misia Yogi ufundowany przez Cukiernię Pana Adama Sowy,