Nadciśnienie? Cukrzyca? Czy mnie to dotyczy? - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

Na nadciśnienie choruje w Polsce ponad 8 mln osób. Kolejne tyle jest zagrożonych rozwojem choroby. Co trzeci Polak z nadciśnieniem tętniczym nie jest świadomy swojej choroby. A cukrzyca? Co czwarty Polak chory na cukrzycę nie wie, że jest dotknięty tą chorobą. Prawdopodobnie dowie się o niej dopiero wówczas, gdy dostanie zawału serca, albo zacznie tracić wzrok. Kto chciałby dowiedzieć, czy grozi mu nadciśnienie lub cukrzyca, ma okazję zrobić to podczas profilaktycznych badań organizowanych przez Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. A. Jurasza i Collegium Medicum.W najbliższą sobotę i niedzielę w godzinach od 11.00 do 16.00 w hipermarkecie AUCHAN będzie można bezpłatnie zbadać ciśnienie i poziom cukru we krwi (pomiar cukru z palca – glukometrem). Zapraszamy.