Nauka, zabawa i atrakcyjne nagrody – rusza IV edycja konkursu Szpital w Unii Europejskiej - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

Nauka poprzez zabawę, mnóstwo wrażeń i atrakcyjne nagrody rzeczowe dla Laureatów. To wszystko znów czeka na małych pacjentów w konkursie Szpital w Unii Europejskiej oczami małego pacjenta. 1 sierpnia br. rusza czwarta jego edycja w szpitalach, realizujących projekt finansowany w ramach Priorytetu XII Programu Infrastruktura i Środowisko. Zasady udziału nie uległy zmianie. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy nt. wsparcia szpitali w Polsce ze środków Priorytetu XII Programu Infrastruktura i Środowisko, wśród najmłodszego pokolenia oraz ich rodziców i zainteresowanie szerokiego grona osób faktem dofinansowania inwestycji w ochronie zdrowia ze środków Priorytetu XII. Konkurs jest podzielony na trzy kategorie wiekowe: I kategoria – dzieci w wieku do 7 lat, II kategoria – dzieci w wieku 8 – 12 lat, III kategoria – młodzież w wieku 13 – 16 lat. Na autorów najlepszych prac czekają bardzo atrakcyjne nagrody. Laureaci poszczególnych kategorii uhonorowani zostaną laptopami, odtwarzaczami mp4 i mp3, ipodem, programami i grami edukacyjnymi. Gorąco zachęcamy dzieci, rodziców/opiekunów oraz Beneficjentów Priorytetu XII Programu Infrastruktura i Środowisko do włączenia się w przebieg konkursu, wykonania i przesłania prac. Honorowy Patronat nad konkursem objął Minister Zdrowia, Pan Bartosz Arłukowicz.