Zmiana organizacji ruchu drogowego w pobliżu Szpitala Jurasza - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

Uprzejmie informujemy, że na czas trwania 71 Tour de Pologne, dnia: 03.08.2014 r. w godzinach od: 12:30 do: 19:00 w okolicy Szpitala Jurasza będzie obowiązywała czasowa organizacja ruchu. Trasa wyścigu będzie przebiegała ulicami: M. Curie Skłodowskiej, Moniuszki, Ogińskiego, Trasa Uniwersytecka (kierunek Wojska Polskiego – jezdnia wschodnia), Trasa Uniwersytecka (kierunek Powstańców Wielkopolskich – jezdnia zachodnia), Powstańców Wielkopolskich, Aleje Ossolińskich (jezdnia wschodnia), ul. Sieńki (z jezdni północnej przejazd na jezdnię południową), ul. Ogińskiego, ul. Jagiellońska, ul. Wyszyńskiego i wjazd na ul. M. Curie Skłodowskiej. Z uwagi na to, że trasa Tour de Pologne będzie prowadzona ulicami: Jagiellońską, Wyszyńskiego, M. Curie Skłodowskiej oraz ul. Ogińskiego, ulice: Chopina, Karłowicza, Wyczółkowskiego, Łużycka, Pestalozziego, Kurpińskiego będą zamknięte na czas przejazdu peletonu. Awaryjny przejazd sterowany przez służby miejskie dla w/w ulic zostanie zorganizowany na skrzyżowaniu ulic Łużycka – Curie Skłodowskiej – Jurasza. Ulice: Szymanowskiego, Sportowa, Chopina zostaną całkowicie odcięte od układu komunikacyjnego, podobnie jak ulice, którymi przejadą kolarze. Dojazd do osiedla Bielawy po wschodniej stronie ul. Sułkowskiego będzie możliwy wyłącznie od strony ul. Wyszyńskiego. Z kierunku północnego dojazd będzie poprowadzony ulicami: Sułkowskiego, Chodkiewicza, Gdańska, Mickiewicza, Paderewskiego, 3 Maja do ronda Jagiellonów. Wschodnia jezdnia ulicy Wyszyńskiego na odcinku od ul. Powstańców Wielkopolskich do ronda Fordońskiego będzie dwukierunkowa. Z uwagi na to, że przejazd Tour de Pologne będzie się odbywał również Trasą Uniwersytecką, jezdnia północna ul. Wojska Polskiego na odcinkach od ronda Kujawskiego do Trasy Uniwersyteckiej i od Trasy Uniwersyteckiej do skrzyżowania z ul. Ujejskiego będą ulicami dwukierunkowymi nieprzejezdnymi. Jednocześnie informujemy, że na całej trasie pętli Tour de Pologne dzień wcześniej tj. od: 02.08.2014r od: godz. 18:00 będą obowiązywały znaki zakazu zatrzymywania do dnia: 03.08.2014 godz. 19:00. Ponadto na całej trasie dojazdu kolarzy z mostu Fordońskiego na pętlę (ul. Fordońska, ul. Kamienna, ul. Wyszyńskiego), służby porządkowe będą wstrzymywały poprzeczny ruch pieszy i kołowy. Ruch poprzeczny pieszy i rowerowy będzie sterowany przez służby miejskie w ustalonych przez Organizatora i Policję miejscach. Ruch kołowy również będzie sterowany przez służby porządkowe szczególnie na skrzyżowaniach ze zmienioną organizacją ruchu. Inne zmiany w organizacji ruchu będą już wprowadzane dnia: 02.08.2014r z uwagi na konieczność przeprowadzenia prac przygotowawczych do Tour de Polotne, o czym będziemy informowali w odrębnych komunikatach.

Źródło: ZDMiKP