Orkiestra zagra po raz 22! - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

Z okazji XXII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy studenci i pracownicy Collegium Medicum UMK oraz Szpitala Jurasza przygotowali tradycyjnie wiele akcji, podczas których można było wesprzeć fundację Jurka Owsiaka. W tym roku już po raz drugi WOŚP zbierała środki nie tylko na leczenie dzieci, ale również na polepszenie jakości opieki medycznej nad osobami starszymi. Pieniądze zebrane w XXII finale będą podzielone i przeznaczone na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka oraz na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych. W niedzielę 12 stycznia 2014 r. godz. 10:00 – 17:00 w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy ul. Marcinkowskiego 12-14 członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland Odział Bydgoszcz zajęli się leczeniem wszystkich chorych pluszaków w „Szpitalu Pluszowego Misia”, oswajając najmłodszych pacjentów ze służbą zdrowia. Dla dorosłych przewidziano pomiary ciśnienia tętniczego, poziomu cukru we krwi oraz badania wskaźnika BMI w ramach profilaktyki nadciśnienia i akcji „Serce Masz Tylko Jedno”. Ponadto, można było skorzystać z porad żywieniowych przy stoisku „Zaburzeń odżywiania”. W spotkaniach wzięli udział pracownicy Kliniki Geriatrii Szpitala Jurasza w Bydgoszczy.