I Międzynarodowe Mistrzostwa Piłkarskie ONKO LIGA 2019 - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

20 i 21 lipca na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbędzie się I edycja Międzynarodowych Mistrzostw Piłkarskich ONKO LIGA 2019.  Wezmą w nich udział dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi ze wszystkich ośrodków onkologicznych w Polsce oraz młodzi pacjenci onkologiczni z Ukrainy, Litwy, Słowacji, Czech i Turcji wezmą udział w turnieju piłkarskim w różnych kategoriach wiekowych. Nasz szpital reprezentować będzie drużyna z Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii. Areną zmagań małych sportowców będą obiekty sportowe warszawskiej AWF. W tegorocznych Mistrzostwach weźmie udział łącznie ponad 200 dzieci. Uczestnicy będą rywalizować, grając w meczach eliminacyjnych (sobota, 20 lipca), oraz finałowych (niedziela, 21 lipca). Na drużyny czekają wyjątkowe puchary przekazane przez patrona wydarzenia – Polski Związek Piłki Nożnej.