Prezydent RP Andrzej Duda z wizytą w Szpitalu Jurasza - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

Zakończenie budowy Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy to wielkie wydarzenie dla miasta i całego województwa kujawsko-pomorskiego – te słowa wypowiedział prezydent Andrzej Duda podczas otwarcia nowego obiektu Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr Antoniego Jurasza. Uroczystego przecięcia wstęgi z Prezydentem dokonali Jego Magnificencja Rektor UMK prof. Andrzej Tretyn oraz Prorektor ds. CM UMK prof. Jan Styczyński. W swoim przemówieniu Prezydent podkreślił, że nowa placówka robi ogromne wrażenie. To jest – chyba mogę to świadomie powiedzieć – absolutnie światowy poziom. Prezydent podziękował również pracującym w Szpitalu Jurasza  lekarzom i pielęgniarkom  za ich codzienną pracę. Jak podkreślił, ta praca to służba, która wymaga wielkiego oddania i poświęcenia. W podziękowaniu za wizytę Dyrektor Szpitala Jacek Kryś wręczył Prezydentowi książkę „Od zakładu balwierskiego do szpitala klinicznego” autorstwa Pana Mieczysława Boguszyńskiego, wieloletniego dyrektora naszego szpitala, przedstawiającą historię bydgoskiego lecznictwa na przestrzeni wieków. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości w Galerii Zdjęć.