Prof. Mariusz Wysocki złożył swój Autograf - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

27 listopada odsłonięto trzy kolejne autografy przy ul. Długiej. Kapituła Bydgoskich Autografów zdecydowała, że w tym roku  na wyróżnienie zasłużyli Iga Baumgart-Witan, Piotr Salaber i profesor dr hab. Mariusz Wysocki. Profesor dr hab. Mariusz Wysocki, jest kierownikiem Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Jurasza. Twórca jednego z największych ośrodków przeszczepu szpiku kostnego dla dzieci w Polsce północnej. Członek Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Współpracował z fundacją Iskierka – organizacją pożytku publicznego działającą na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. Był zaangażowany w działalność 17. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której tematem było wczesne wykrywanie chorób nowotworowych u dzieci. Wyróżniony nagrodą Bydgoszczanin Roku. Gratulujemy!

Prof. Mariusz Wysocki