Slalom narciarski w szpitalu? Z X-box wszystko jest możliwe! - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

Dzięki najnowszej technologii Kinect na konsolę Xbox 360 – długotrwałe pobyty w szpitalu można wypełnić dzieciom chwilami radości, odreagowania stresu towarzyszącego chorobie a przede wszystkim atrakcyjnej i mobilizującej formie rehabilitacji ruchowej. Najwyższej jakości sprzęt dzięku Fundacji Iskierka i firmie Microsoft trafił właśnie do Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii. Dzięki niemu chore dzieci mogą np. zaprzyjaźnić się i pogłaskać najbardziej urocze zwierzaki na świecie, poczuć zew prawdziwej przygody, zagrać w siatkówkę plażową, w tenisa stołowego bądź trenować lekkoatletykę, piłkę czy kręgle. Istotą tej technologii jest sensor ruchu – niewielkie urządzenie, które, skanując ciała graczy, przenosi ich sylwetki do wirtualnego świata na ekranie telewizora. W efekcie gracze widzą siebie jako postaci z gry, a każdy wykonany przez nich gest wywołuje identyczną reakcję ich bohatera. Nie potrzeba żadnych czujników ani kabli. Dzieci mają swobodę ruchu, skaczą, pokonując przeszkodę, balansują ciałem, by nie wypaść np. z „łódki”. Fantastyczna zabawa a jednocześnie efektywna rehabilitacja ruchowa!