Lekarze i Policjanci – podsumowanie warsztatów w KWP w Bydgoszczy - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

W dniu dzisiejszym w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyła się uroczystość, podczas której Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Wojciech Ołdyński wspólnie z Pierwszym Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Krzysztofem Zakurzewskim podziękowali dr. n. med. Przemysławowi Paciorkowi Konsultantowi Wojewódzkiemu ds. Medycyny Ratunkowej, dr n. med. Joannie Wieczorek i dr n. med. Iwonie Urbanowicz z Kliniki Medycyny Ratunkowej Szpitala Uniwersyteckiego Nr 1 im. Antoniego Jurasza, instruktorom Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego Małgorzacie Cichańskiej, Kamili Sadaj-Owczarek, Agnieszce Hawryszczuk, Krzysztofowi Wiśniewskiemu i Tomaszowi Chmielewskiemu za nieodpłatne przeprowadzenie warsztatów zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej i użycia zewnętrznego zautomatyzowanego defibrylatora. W warsztatach uczestniczyło 141 policjantów ruchu drogowego, którzy w codziennej służbie wykonują czynności na miejscu zdarzenia drogowego. Zdarza się, że przyjeżdżają oni na miejsce jako pierwsi, przed przybyciem zespołu ratownictwa medycznego. Wówczas konieczne jest natychmiastowe podjęcie czynności związanych z ratowaniem życia i zdrowia ofiarom. Część praktyczną na warsztatach realizowali także studenci Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Maciej Kwiatkowski, Patryk Preis, Magdalena Więcław i Marta Janowska.