Szpital Pluszowego Misia w Juraszu - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji, tradycyjnie jak co roku w Szpitalu Jurasza studenci ze Stowarzyszenia IFMSA – Collegium Medicum zorganizowali dla maluchów Poradni Przyklinicznej Szpital Chorego Misia. Koncepcja projektu narodziła się w 1997r. w Norwegii, jednak pierwsza akcja została zorganizowana dopiero w roku akademickim 2001/2002 przez studentów z dwóch niemieckich szkół medycznych pod patronatem Ge.M.S.A. (German Medical Students Association). To właśnie zza naszej zachodniej granicy pomysł przywędrował do Polski. Celem „Szpitala Pluszowego Misia” jest zmniejszenie poziomu stresu u małego dziecka związanego z wizytą u lekarza, przyzwyczajenie dziecka do widoku personelu medycznego i zabiegów lekarskich oraz zdobycie przez studentów medycyny nieocenionego doświadczenia w pracy z dzieckiem.