Uroczysta Gala Jubileuszowa 75-lecia Szpitala Jurasza - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

20 grudnia w Filharmonii Pomorskiej odbyła się uroczystość Jubileuszu 75-lecia Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Podczas urodzinowej gali w Filharmonii Pomorskiej historię placówki i znakomite postacie z nią związane przypomniał dr Mieczysław Boguszyński. Zasłużonym pracownikom szpitala wręczone zostały Złote i Srebrne Medale za Długoletnią Służbę, nadane przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, Odznaki Ministra Zdrowia, Medale i Odznaczenia Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Medale Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Specjalną Jubileuszową Statuetkę otrzymał Urząd Miasta Bydgoszczy oraz Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Statuetka będzie przyznawana co pięć lat instytucjom, osobom i organizacjom, które wspierają szpital. W drugiej części uroczystości goście wysłuchali pięknego przedświątecznego koncertu w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Capelli Bydgostiensis pod dyrekcją Jana Walczyńskiego oraz solistów Patrycji i Jacka Kotlarskich.