XI Zjazd Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

W dniach 2-4 czerwca 2022 r. w Centrum Kongresowym Opera Nova w Bydgoszczy odbędzie się XI Zjazd Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Zjazdy PTOHD odbywają się co dwa lata w lata parzyste i są najważniejszymi wydarzeniami naukowymi i edukacyjnymi. XI Zjazd PTOHD będzie poświęcony naukowym i praktycznym aspektom diagnostyki i leczenia chorób krwi i chorób nowotworowych. Wykłady, prezentacje ustne i plakatowe odnosić się będą do problemów, z którymi spotykamy się zarówno w pracy naukowej, jak i w codziennej praktyce klinicznej. Przewidziane są sesje tradycyjnie organizowane na zjazdach poprzednich, dotyczące chorób nowotworowych, nienowotworowych chorób krwi, zaburzeń hemostazy i chorób rzadkich, jak również sesje interdyscyplinarne, w tym chirurgiczno-onkologiczna i hematologiczno-immunologiczna. Hasłem Zjazdu będzie „State-of-the-art” i będzie to okazja, żeby pokazać jak daleki postęp dokonał się w onkologii i hematologii dziecięcej.