Zbadaj skórę – Euromelanoma Day w Juraszu - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

W ramach corocznej akcji profilaktyki nowotworów skóry Klinika Dermatologii, Chorób Przenoszonych Drogą Płciową i Immunodermatologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza zaprasza na bezpłatne badanie znamion w dniu 12 maja 2015 r., w godzinach 9.00-14.00. Rejestracja telefoniczna pod numerem: 52/ 585 4018 lub 52/ 585 4568 (liczba miejsc ograniczona). Nowotwory skóry są najczęściej występującymi nowotworami na świecie. Zazwyczaj powstają w wyniku nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne, które po wniknięciu do skóry z biegiem lat powodują jej uszkodzenie. Zmiany nowotworowe pojawiają się znacznie częściej w miejscach poddanych ekspozycji na słońce (UVA i UVB) takich jak twarz, szyja, plecy i kończyny. Występują głównie u osób po 50 roku życia, jednak pojawić się mogą w każdym wieku. Akcja badania znamion, pomaga nie tylko wykryć zmiany nowotworowe na skórze, ale również informować pacjentów o ryzyku nowotworów skóry oraz o prawidłowych nawykach podczas nadmiernej ekspozycji na słońce.