6 czerwca zapraszamy na Terapeutyczny Dzień dla Dzieci - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

6 czerwca 2012 r. Collegium Medicum zaprasza najmłodszych mieszkańców naszego miasta w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym wraz z opiekunami na „Terapeutyczny Dzień dla Dzieci ”, który odbędzie się przed budynkiem audytoryjnym przy ulicy M. Curie Skłodowskiej 9 w Bydgoszczy. Podczas imprezy wszystkie dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach z udziałem alpak (lam) oraz psów terapeutycznych, które przeprowadzą wykwalifikowani kynoterapeuci. Posłuchają bajek terapeutycznych oraz zaprowadzą swoje pluszaki do Szpitala Pluszowego Misia, gdzie lekarze wyleczą wszystkie złamane łapki i naderwane uszka. Maluchy będą mogły spróbować swoich sił podczas warsztatów origami oraz lepienia z masy solnej. Na specjalnie zaaranżowanym stanowisku studenci z Fundacji „Dr Clown” będą malować uśmiechnięte buzie i pokażą na czym polega praca profesjonalnego klauna oraz jak „wyczarować” żyrafę czy słonia z kolorowych balonów. Na wszystkie dzieci czekać będzie również bardzo słodka niespodzianka. Dla rodziców i opiekunów również przygotowaliśmy dużo atrakcji. W budynku audytoryjnym dr hab. sztuki muzycznej Wojciech Pospiech, prof. UMK przeprowadzi warsztaty dotyczące terapeutycznego oddziaływania muzyki na dzieci. Dodatkowo w specjalnym punkcie konsultacyjnym pracownicy Katedry i Kliniki Rehabilitacji będą badać wady postawy u dzieci.

Prosimy o zgłaszanie udziału w „Terapeutycznym Dniu dla Dzieci w Collegium Medicum UMK”
telefonicznie: 52 585-38-13
mailem: promocja@cm.umk.pl