Profesor Zbigniew Włodarczyk złoży Bydgoski Autograf - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

11 listopada przy ulicy Długiej zostaną odsłonięte kolejne „Bydgoskie Autografy”. Tego zaszczytu dostąpią trzy zasłużone dla Bydgoszczy osoby: Maciej Figas, Paweł Łysak oraz prof. Zbigniew Włodarczyk – Kierownik Kliniki Transplantologii i Chirurgii Ogólnej Szpitala Jurasza. Kandydatury do autografów składają bydgoszczanie, stowarzyszenia, media. Następnie odbywa się nad nimi głosowanie. O ich przyznaniu decyduje kapituła wyróżnienia, w której skład wchodzą przedstawiciele lokalnych mediów, wyższych uczelni i rady miasta. Przewodniczącym kapituły jest Prezydent Rafał Bruski. Prof. Zbigniew Włodarczyk to jeden z najlepszych polskich transplantologów. Klinika, którą kieruje we wrześniu dokonała tysięcznego przeszczepu nerki w Bydgoszczy. W tym roku obchodzi swoje 15-lecie.