Bezpłatne warsztaty redukcji stresu - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

Szukaj

Już 9 października br., dzięki zaangażowaniu prof. Aleksandra Araszkiewicza, w Klinice Psychiatrii Szpitala Jurasza rozpoczną się bezpłatne warsztaty redukcji stresu, skierowane do młodzieży w wieku  13-18 lat oraz ich rodziców, mieszkańców Bydgoszczy. Celem warsztatów pn. UWAGA UMYSŁ jest trening wewnętrznych mechanizmów radzenia sobie ze stresem, z trudnymi emocjami i doświadczeniami. Z założenia trening oddziaływać będzie również na poprawę relacji z bliskimi,  ale także na podniesienie jakości całego życia szkolnego / zawodowego oraz osobistego. Podstawą teoretyczną programu UWAGA UMYSŁ jest model Terapii Akceptacji i Zaangażowania (Acceptance and Commitment Therapy), której skuteczność jest potwierdzona wieloma badaniami oraz rekomendowana jest przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne. Program UWAGA UMYSŁ został ponadto poddany ewaluacji badawczej przez zespół psychologów, psychoterapeutów i pedagogów pod kierunkiem dr Joanny Lessing-Pernak. Trening został zrealizowany w oparciu o doświadczenia kliniczne zbierane w Akademickim Centrum Pomocy Psychologicznej Instytutu Psychologii UKW, a także wcześniejsze edycje programu. Ponadto warsztaty bazować będą na praktyce mindfulness, która zyskała ogromną popularność w klinikach, szkołach i korporacjach na całym świecie. W wielu szpitalach wykorzystuje się ją jako metodę wsparcia w radzeniu sobie ze stresem, a także w leczeniu depresji, stanów lękowych, zaburzeń odżywiania, nadciśnienia i wielu innych.

Zajęcia poprowadzą psychologowie i psychoterapeuci ACT: Magdalena Świątkowska-Szczęch,  Kamil Kołodziej i Przemysław Gorzelak.Warsztaty będą odbywać się w 2 grupach (dla młodzieży i rodziców) raz w tygodniu przez okres 5 tygodni: 10 październik – 7 listopad 2017, 14 listopad – 12 grudzień 2017. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Zapisy i szczegółowe informacje: tel. 608 516 875 lub 508 074 142; email: warsztaty@tipi-dragonfly.pl  Liczba miejsc ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Zajęcia prowadzone będą w Szpitalu Uniwersyteckim im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy. Ponadto w ramach programu realizowanego przez Szpital zostanie uruchomiony punkt konsultacyjny – telefoniczny i mailowy. Osoby potrzebujące wsparcia psychologicznego, będą mogły uzyskać pomoc. Projekt finansowany jest ze środków miasta Bydgoszczy w ramach programu „Zapobieganie zaburzeniom psychicznym przez działanie prewencyjno-promocyjne. Program edukacyjny obejmujący tematykę zapobiegania występowaniu zaburzeń psychicznych.”