Nowi konsultanci w dziedzinie zdrowia - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

9 stycznia 2013 r., Wojewoda Kujawsko-Pomorski Ewa Mes powołała nowych konsultantów wojewódzkich. Dr hab. n. med. Barbara Zegarska została nowym konsultantem wojewódzkim w dziedzinie dermatologii i wenerologii a dr n. med. Małgorzata Dąbkowska została konsultantem wojewódzkim w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży. Dr hab. n. med. Barbara Zegarska jest kierownikiem Katedry Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej na Wydziale Farmaceutycznym Collegium Medicum UMK. Specjalizuje się w zakresie dermatologii i wenerologii. Dr n. med. Małgorzata Dąbkowska jest wykładowcą w Katedrze Psychiatrii na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UMK. Jest także koordynatorem Oddziału Dziennego Rehabilitacji Psychiatrycznej dla Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Specjalizuje się w zakresie psychiatrii dzieci i młodzieży oraz pediatrii.