Nowy aparat do badania struktur oka - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

Klinika Chorób Oczu Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza wzbogaciła się o najnowszej generacji aparat do wykonywania spektralnej optycznej koherentnej tomografii (SOCT). Badanie to umożliwia ocenę siatkówki oraz przedniego odcinka oka. Jest niezbędnym narzędziem do rozpoznania wielu schorzeń plamki, nerwu wzrokowego oraz rogówki. Pozwala na precyzyjną ocenę lokalizacji zmian z podziałem na poszczególne warstwy siatkówki. Aparat znajdujący się w naszej Klinice jest najnowocześniejszym tego typu sprzętem w Polsce, wyposażony jest w najlepsze dostępne na rynku oprogramowanie. Wykonuje on 53000 A skanów na sekundę, a wysoka rozdzielczość uzyskiwanych obrazów umożliwia wykrywanie zmian wielkości nawet 3 mikrometrów. Nowy nabytek z pewnością pozwoli na rozszerzenie diagnostyczno-terapeutycznej działalności naszej kliniki.