Obchody Światowego Dnia Wcześniaka - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

Po raz kolejny w Bydgoszczy świętowane będą obchody Światowego Dnia Wcześniaka. W tegorocznej edycji Family Park wraz z Bydgoską Grupą Wsparcia dla Rodziców Wcześniaków przygotowali program obchodów, które trwać będą od 18 do 20 listopada. Do udziału w wydarzeniach zapraszamy rodziny, w których jedno z dzieci urodziło się jako wcześniak, to specjalnie dla nich przygotowano program obejmujący konsultacje, warsztaty, wykłady oraz bal. 18 listopada w piątek zapraszamy rodziców wcześniaków wraz z dziećmi do udziału w wykładach i warsztatach oraz konsultacjach indywidualnych, obejmujących tematycznie takie obszary jak terapia pedagogiczna, fizjoterapia dziecka, terapia sensoryczna i wiele innych. Odbędzie się także spotkanie z psychologiem w temacie „Moje zasoby jako rodzica”. Udział w warsztatach i wykładach jest bezpłatny. Podczas wykładów dla rodziców organizator zapewnia opiekę nad dziećmi. W sobotę bydgoskie wcześniaki wspólnie z całym rodzinami będą mogły świętować w formie Przebieranego Balu Wcześniaka, który odbędzie się w Family Park. Na bal zaproszonych jest 150 dzieci oraz 150 rodziców, którzy tego dnia będą mogli wziąć udział w rodzinnej integracji. Dodatkowo podczas balu odbędą się warsztaty kulinarne oraz pokazy przygotowane przez Pracownię Profesora Ciekawskiego, a także zajęcia ogólnorozwojowe połączone z tworzeniem kreatywnej zabawki. W niedzielę grupa rodziców wraz z wcześniakami będzie mogła wziąć udział w zajęciach aqaterapii. Podczas zajęć prowadzonych przez fizjoterapeutę rodzice zapoznają się z możliwościami jakie daje pływanie wraz jego stymulującą i wspomagającą rozwój niemowląt i małych dzieci funkcją.

Szczegółowy program znajduje się na ww.familypark.pl/aktualności.
Dodatkowych informacji udziela: Szymon Paprocki tel 500 474 125