Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją jest wielką społeczną akcją edukacyjno-informacyjną, której celem jest przybliżenie społeczeństwu wiedzy o depresji. Tak, jak co roku Katedra i Klinika Psychiatrii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza organizuje cykl spotkań, warsztatów i wykładów dotyczących depresji. W tym roku 26 lutego (sobota) w godzinach 10.00-13.00 w Katedrze Psychiatrii w Bydgoszczy przy ulicy Kurpińskiego 19 przeprowadzony będzie „Dzień otwarty – Wszystko o Depresji”. Psychiatrzy i psychologowie będą prowadzić wykłady dla ludności na tematy dotyczące depresji; objawów, przebiegu i możliwości leczenia. Uczestnicy spotkania będą mogli wziąć udział w spotkaniach warsztatowych, których celem będzie nabycie wiedzy kiedy, gdzie i jak szukać pomocy w sytuacji w sytuacji gdy mamy problem ze swoim zdrowiem psychicznym. Będzie możliwość skorzystania z indywidualnej rozmowy z psychologiem czy psychiatrą. Ponadto do dyspozycji ludności zostaje uruchomiony telefon przy którym będą dyżurowali specjaliści. Telefon 52/ 585 42 90.