Pacjent ze skierowaniem do przyjęcia w trybie planowym proszony jest o kontakt z sekretariatem danej kliniki /oddziału.
DANE KONTAKTOWE DO KLINIK/ODDZIAŁÓW
W klinice/oddziale ustala się termin przyjęcia do szpitala według listy oczekujących na wykonanie świadczeń zdrowotnych oraz przekazuje informacje o konieczności wykonania niezbędnych badań, konsultacji, w tym konsultacji anestezjologicznej. Pacjent otrzymuje także informację o postępowaniu w dniu przyjęcia.
W dniu przyjęcia pacjent zgłasza się do Rejestracji pacjentów do planowej hospitalizacji (Budynek E, parter, hol przy wejściu głównym – od ul. Jurasza), gdzie przeprowadzone zostają formalności związane z przyjęciem do wyznaczonej na skierowaniu kliniki/oddziału.
W Rejestracji pacjentów do planowej hospitalizacji pacjent ma prawo do pozostawienia odzieży oraz rzeczy wartościowych w depozycie szpitala. Korzystanie z depozytu jest dobrowolne. Za rzeczy nie przekazane do depozytu szpital nie ponosi odpowiedzialności!
- Pacjenci z wyznaczonym terminem hospitalizacji po wykonaniu niezbędnych konsultacji, zgłaszają się w dniu przyjęcia do Rejestracji pacjentów do planowej hospitalizacji (Budynek E, parter, hol przy wejściu głównym – od ul. Jurasza), gdzie przeprowadzone zostają formalności związane z przyjęciem do wyznaczonej na skierowaniu kliniki/oddziału.
- Przyjęcie do szpitala dzieci kierowanych do Kliniki Pediatrii, Alergologii i Gastroenterologii, Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii oraz Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży odbywa się w Ambulatorium Pediatrycznym (Budynek C – wieżowiec, parter – od ul. Jurasza).
W dniu przyjęcia do szpitala prosimy o zabranie:
- skierowania do szpitala,
- dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie,
- dokumentu tożsamości,
- wyników badań, wypisów z wcześniejszego leczenia oraz informację o przyjmowanych lekach.
Ponadto prosimy zabrać:
- przybory toaletowe,
- środki higieny,
- bieliznę osobistą, piżamę, szlafrok, obuwie zmienne,
- można zabrać ze sobą również sztućce oraz kubek/szklankę.
WYKAZ AKTUALNIE PRZYJMOWANYCH LEKÓW
Szanowny Pacjencie,
W trosce o Twoje zdrowie i bezpieczeństwo oraz ryzyko wystąpienia niekorzystnych interakcji między przyjmowanymi lekami, prosimy o przygotowanie „LISTY AKTUALNIE PRZYJMOWANYCH LEKÓW, SUPLEMENTÓW DIETY, WITAMIN, ZIÓŁ”, którą należy mieć przy sobie i okazać lekarzowi w trakcie przyjmowania do oddziału/kliniki.
Lista powinna zawierać:
- nazwę leku / suplementów diety /witamin / ziół
- dawkę i postać leku
- sposób przyjmowania (na stałe, doraźnie)
Przykładowy wzór LISTY prezentujemy w formie wydruku do pobrania
Uzupełnij „LISTĘ AKTUALNIE PRZYJMOWANYCH LEKÓW…….” zgodnie z poniższym wzorem:
L.p. | Nazwa leku
|
Dawka / postać | Sposób przyjmowania | Zlecone przez: |
---|---|---|---|---|
1. | Acard
|
75 mg/ tabletki | 1 x 1 | kardiolog |
Zawsze poinformuj lekarza jeżeli:
- występują u Ciebie jakiekolwiek uczulenia,
- po zażyciu leku wystąpiło złe samopoczucie, wysypka, omdlenie, duszność,
- stosujesz antykoncepcję hormonalną lub jesteś w ciąży czy karmisz piersią.
PAMIĘTAJ:
- zawsze zachowaj szczególną ostrożność i nie stosuj bez konsultacji z lekarzem leków dostępnych bez recepty oraz suplementów diety, jeśli przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe, przeciwpłytkowe, niesteroidowe leki przeciwzapalne,
- suplement diety to nie lek, gdyż nie potwierdzono skuteczności oraz bezpieczeństwa jego stosowania;
- jeżeli uważasz, że powinieneś przyjmować suplementy diety, zioła, witaminy ze względu na swoje zdrowie – skontaktuj się z lekarzem rodzinnym,
- przed zażyciem leku zapoznaj się z ulotką i sprawdź, czy lek powinien być przyjmowany przed, w trakcie lub po posiłku; popijaj leki przegotowaną wodą wodociągową, przynajmniej pół szklanki; nie popijaj leków sokami owocowymi, mocną kawą lub herbatą oraz mlekiem.
Zachęcamy, abyś listę leków miał zawsze przy sobie. Jeżeli będziesz wymagał udzielenia nagłej pomocy medycznej lub hospitalizacji ułatwi lekarzowi dalsze leczenie.
INFORMACJA DLA PACJENTA PRZED PRZYJĘCIEM DO SZPITALA UNIWERSYTECKIEGO NR 1 DO OPERACJI LUB NA BADANIE DIAGNOSTYCZNE W ZNIECZULENIU REGIONALNYM I/LUB OGÓLNYM – TRYB PLANOWY
Przed przyjęciem do szpitala na zabieg planowy prosimy o zapoznanie się i szczegółowymi informacjami.
INFORMACJA DLA PACJENTA PRZED PRZYJĘCIEM DO SZPITALA
Do Poradni Anestezjologicznej kierowani są wszyscy pacjenci zakwalifikowani do zabiegów operacyjnych/badań diagnostycznych w trybie planowym. Pacjent zgłaszający się do Poradni Anestezjologicznej winien posiadać wypełnioną ankietę oceny stanu zdrowia.
Przyjęcie w trybie nagłym odbywa się w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, gdzie przeprowadzona zostaje wstępna ocena stanu pacjenta, w wyniku której następuje kwalifikacja do przyjęcia do szpitala lub odmowa z dalszymi zaleceniami.
Podstawą decyzji o kolejności udzielania świadczeń medycznych pacjentom jest segregacja medyczna TRIAGE a nie kolejność zgłoszenia się do szpitala. Segregacja TRIAGE ma na celu wstępne rozpoznanie stanu pacjenta i przekazanie go do właściwego obszaru zadaniowego.
- czerwony – pacjent w stanie bezpośredniego zagrożenia życia
- pomarańczowy – pacjent poważnie chory lub ranny, bez zagrożenia życia
- żółty – pacjent z poważną dolegliwością w stanie stabilnym
- zielony – pacjent z dolegliwościami nie stanowiącymi zagrożenia życia
- niebieski – pacjent, którego dolegliwość może być leczona przez lekarza POZ