Dostawy wody mineralnej i źródlanej wraz z dystrybutorami - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

Array ( [0] => ) ZAM/12404 - Dostawy wody mineralnej i źródlanej wraz z dystrybutorami - 25-08-2017
Ogólne warunki dostarczenia/wykonania przedmiotu zamówienia

Wymagania Zamawiającego dotyczące dostaw wody mineralnej i źródlanej wraz z dystrybutorami:
• Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje dostawę wody mineralnej gazowanej i niegazowanej (opakowanie à 1.5L, 0, 5l) oraz wody źródlanej (opakowanie 18, 9l) wraz z dystrybutorami, spełniającej wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 31 marca 2011 r. w sprawie naturalnych wód mineralnych, naturalnych wód źródlanych i wód stołowych (Dz.U.NR.85 poz. 466 ze zm.).
• Na etykiecie zamieszczonej na opakowaniach- butelkach powinna znajdować się informacja dot.:
– nazwy produktu
– nazwy producenta/ dostawcy
– nazwy źródła, z którego pochodzi woda oraz zawartość składników mineralnych w przypadku wody mineralnej
– datę przydatności do spożycia
• Opakowania powinny spełniać wymagania sanitarno-epidemiologiczne. Dostarczana woda powinna być klarowna, bez osadu na dnie butelki, o neutralnym zapachu i smaku.

• Wodę mineralną gazowaną i niegazowaną w opakowaniu o pojemności 1, 5l i 0, 5l należy dostarczyć w bezzwrotnych opakowaniach – butelkach plastikowych typu PET. Ogólna zawartość rozpuszczonych składników mineralnych powinna wynosić min 620 mg/l. Wymagany termin przydatności do spożycia: woda mineralna niegazowana minimum 3 m-ce od daty dostawy, woda mineralna gazowana minimum 6 m-cy od daty dostawy.
• Wodę źródlaną w opakowaniu o pojemności 18, 9l należy dostarczyć w oryginalnych zwrotnych butlach plastikowych. Butle muszą być hermetycznie zamknięte z etykietą nakładaną na korek i nieusuwalną do pierwszego otwarcia opakowania. Wymagany termin przydatności do spożycia: minimum 3 m-ce od daty dostawy.
• Załadunek, transport i rozładunek wody w miejscu wskazanym przez Zamawiającego należy do obowiązków i na koszt Wykonawcy. Dostawa musi się odbywać samochodem posiadającym windę załadowczą.
• Wykonawca wynajmie odpłatnie na okres obowiązywania umowy urządzenia dozujące wraz z stojakami w ilości 10 szt. (tj. dystrybutory grzewczo-chłodzące). Zamawiający wymaga, aby stojaki miały wysokość od 80 do 100 cm. Zamawiający przekaże rozdzielnik komórek organizacyjnych, według którego należy zainstalować dystrybutory. Zamawiający wymaga, aby urządzenia dozujące posiadały aktualny atest higieniczny wydany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny, były czyste, estetyczne i bez uszkodzeń.
• Zamawiający wymaga bezpłatnie:
1. serwisu urządzeń; naprawy lub wymiany zainstalowanych dystrybutorów, których konieczność wynika z normalnego ich zużycia lub prawidłowej eksploatacji – w terminie 3 dni roboczych od dnia zawiadomienia Wykonawcy o takiej potrzebie,
2. wykonywania sanityzacji wynajmowanych urządzeń co 6 miesięcy.
3. bezkaucyjne udostępnienie urządzeń dozujących
4. bezkaucyjne udostępnienie butli, o poj. 18,9L
5. bezkaucyjne udostępnienie stojaków na butle o poj. 18,9L

Termin dostarczenia przedmiotu zamówienia:dostawy sukcesywne