W Bydgoszczy rusza Centrum Zdrowia Psychicznego - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

Szukaj

Informujemy, że z dniem 15 marca 2023 r.  rozpoczyna działalność pierwsze w Bydgoszczy Centrum Zdrowia Psychicznego. Z pomocy specjalistów skorzystać mogą mieszkańcy Bydgoszczy oraz gmin: Solec Kujawski, Nowa Wieś Wielka i Dąbrowa Chełmińska. CZP to miejsce, w którym osoby dorosłe, doświadczające kryzysu zdrowia psychicznego lub cierpiące z powodu choroby psychicznej mogą otrzymać bezpłatną pomoc medyczną, socjalną i społeczną. Na wsparcie psychologiczne mogą liczyć również rodziny i bliscy osób doświadczających choroby psychicznej. Do Centrum nie potrzebne jest skierowanie.

W ramach Centrum działają dwa Punkty Zgłoszeniowo-Koordynacyjne w których dyżurują specjaliści (pielęgniarka, lekarz, psycholog) gotowi do przeprowadzenia oceny potrzeb zdrowotnych osoby zgłaszającej się do punktu, poprzez informację, informację połączoną ze wsparciem w formie rozmowy, ale również ułożenie wstępnego planu pomocy i leczenia.

Środowiskowy model opieki psychiatrycznej sprawdzany obecnie w Centrach Zdrowia Psychicznego to nowe rozwiązanie, które ma ułatwić leczenie pacjentom i ich rodzinom. Na podstawie rozmowy zostaje opracowany wstępny plan leczenia. Centrum Zdrowia Psychicznego to miejsce, w którym można dostać natychmiast bezpłatne wsparcie przez całą dobę. Bez skierowania, bez zapisywania się na wizytę.

Gdzie może zgłosić się pacjent lub osoba bliska?

Punkty Zgłoszeniowo-Koordynacyjne

Poradnia Zdrowia Psychicznego
ul. Skłodowskiej-Curie 9, 85-094 Bydgoszcz (Budynek G) Psychiatryczna Izba Przyjęć
Czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00
tel. 52/ 585 7251
tel. 52/ 585 4255
e-mail: czp1@jurasza.pl

Poradnia Zdrowia Psychicznego
ul. Jarużyńska 9 (Fordon) 85-790 Bydgoszcz
Czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00
tel. 887 772 877
tel. 887 339 517
e-mail: czp2@jurasza.pl

Szczegółowe informacje: www.czp.jurasza.pl