Za nami pierwsze operacje z wykorzystaniem robota Da Vinci - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

Szpital Jurasza rozpoczął operacje z użyciem robota chirurgicznego najnowszej IV generacji Da Vinci X. Dzięki tej inwestycji szpital dołączył do elitarnego grona 25 ośrodków w kraju, które wyposażone są w ten system i mogą zaoferować pacjentom leczenie chirurgiczne XXI wieku. Głównym obszarem zastosowaniem robota Da Vinci są operacje z zakresu urologii onkologicznej. To właśnie operacje urologiczne na czele z prostatektomią radykalną przyczyniły się do rozpowszechnienia chirurgii robotowej w medycynie. Poza urologią w Szpitalu Jurasza planowane jest wykorzystanie robota Da Vinci w celu przeprowadzania zabiegów kardiochirurgicznych, chirurgii dziecięcej, chirurgii ogólnej oraz chirurgii głowy i szyi.