Ambasador Federacji Rosyjskiej w Polsce na Jubileuszowym Seminarium - Szpital Uniwersytecki im. A. Jurasza

6 lipca w Sali Konferencyjnej naszego szpitala odbyło się Polsko-Rosyjskie Seminarium Naukowe, poświęcone tematyce wymiany doświadczeń w obszarze ochrony zdrowia, jako szansy na podniesienie jakości usług medycznych w obu krajach. Seminarium zorganizowano w ramach obchodów Jubileuszu 75-lecia Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy oraz 60-lecia Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych. Gościem specjalnym był Ambasador Federacji Rosyjskiej w Polsce Pan Aleksander Aleksiejew, który objął patronat nad seminarium. Wśród uczestników spotkania byli również najwybitniejsi rosyjscy specjaliści z zakresu chirurgii i urologii, reprezentujący największe ośrodki medyczne w Rosji m.in. prof. Władimir Iwanowicz Biełokoniew, Kierownik Katedry Chirurgii w Szpitalu Miejskim im. Pirogowa w Samarze, prof. Andriey Dmitrievich Kaprin, Główny Urolog Akademii Nauk Federacji Rosyjskiej, Dyrektor Miejskiego Szpitala Klinicznego nr 20 w Moskwie, prof. Boris Borisowicz Kapustin, Kierownik Katedry Chirurgii Szpitalnej w Państwowej Akademii Medycznej w Iżewsku, dr Michaił Wiktorowicz Romaszkin-Timanow, Kierownik Katedry Chirurgii w Wojskowej Akademii Medycznej w Sankt Petersburgu, dr medycyny Igor Władimirowicz Arguczynski, Szpital Kliniczny w Barnaule, dr medycyny Michał Gienadjewicz-Czepurnoj, Szpital Miejski w Rostowie nad Donem. Podczas Seminarium poruszono tematy związane z najnowocześniejszymi osiągnięciami w chirurgii polskiej i rosyjskiej oraz wymiana doświadczeń i nawiązanie współpracy naukowej z ośrodkami medycznymi w Rosji.